BŘEH - beta verze

04.09.2016

Na začátek školního roku jsme naplánovali prohřátí mozkových závitů. První a doufáme, že ne poslední, běh Břežanského ŘEšení Hlavolamů byl naplánovaný na první zářijovou neděli.

Počasí nám úplně nepřálo a krátce po vyběhnutí prvních dvou týmů začalo pršet. Můžeme s hrdostí konstatovat, že nikoho to vlastně neodradilo. Ti, co mohli, se schovali pod stromem (organizátoři na startu). Někteří se doma zastavili pro pláštěnky a byli i takoví, kteří to prostě vydrželi. Všechna čest.

Z organizátorského hlediska jsme zaznamenali snad jen jedno škobrtnutí. První šifra odkazovala na nástěnku u obchodu. Bohužel jsme si neuvědomili, že přímo před obchodem je malá nástěnka, kterou kupodivu všechny týmy bez problémů našly. Co nenašly, byla schovaná šifra, která byla na nástěnce před domem č. 2. Všichni se ale s problémem vyrovnali. Někteří se přišli zeptat na start, někteří hledali, až našli.

Pak už snad vše probíhalo tak, jak mělo. První tým se vrátil se všemi vyřešnými šiframi v úžasném čase 1,5 hodiny. Druhý měl situaci silně komplikovanou neznalostí terénu a tak nám tady cca 2,5 hodiny bloudili po obci. I oni se ale nakonec vrátili do cíle s řešením všech šifer.

Další dva týmy se pak nechali trochu odradit deštěm. Jeden se vrátil k nám na start. Nechali jsme je dvě šifry vyřešit, aby se nenudili, než přestane pršet. Poslední tým se schoval domů a po dešti neodolal a vrátil se. (Děkujeme babičce, že měla s neodbytným vnoučkem trpělivost.)

Snad můžeme říci, že všichni doběhli spokojení a hra se jim líbila. Doufám, že budou radost šířit dál a v dalším roce se jich na startu sejde víc.